Головна  →  10 років гідності та свободи

Революція гідності. День гідності та свободи

 

День гідності та свободи 21 листопада відзначається в Україні на державному рівні з 2014 року на честь початку цього дня двох революцій – Помаранчевої у 2004 році та Євромайдану і Революції гідності у 2013 році. У цьому році пам'ятні події, які проводить Національний музей Революції гідності, приурочені до десятої річниці початку Євромайдану.

Музей Майдану пропонує відзначати День Гідності та Свободи під гаслом «Заряджені гідністю та жагою свободи!» й закликає долучитися до флешмобу #Бути_Гідним, пов’язавши євромайданівську стрічку з прапорами України та ЄС, та поділитися фотографіями, спогадами й роздумами про Євромайдан під цим тегом у соцмережах. 

Пропонуємо переглянути й завантажити інформаційно-методичні матеріали про Революцію Гідності та Помаранчеву революцію, розроблені науковцями.

Ознайомитись з програмою заходів можна за посиланням. 

Візуальні матеріали можна завантажити за посилання.

Джерело: Український інститут національної пам`яті

2023 — День Гідності та Свободи. Інформаційно-методичні матеріали

День Гідності та Свободи відзначається 21 листопада згідно з указом президента України No872/2014 від 13.11.2014 року.

Цей день установлено "з метою збереження та донесення до сучасного та майбутнього поколінь інформації про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, утвердження ідеалів свободи й демократії, а також віддання шани патріотизму та мужності громадян, які восени 2004-го й у листопаді 2013-го – лютому 2014 року стали на захист демократичних цінностей, прав та свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору".

10 років тому, 21 листопада 2013 року, на майдан Незалежності у Києві вийшли кілька сотень людей, щоб висловити свій протест проти рішення влади, яке загрожувало Україні втратою незалежності та перекреслювало її європейське майбутнє. Того листопадового вечора ніхто не здогадувався, що в історії не тільки України, а й усього світу починається новий етап і що події, які відбуватимуться наступні 94 дні – перший крок на шляху до драматичних геополітичних змін. Їх тригером стало продовження боротьби українського народу, що велася не за матеріальні блага чи владу, а духовні цінності – Гідність і Свободу. Цінності, про які у Європі не говорили, бо вважали їх очевидними, про які в росії мовчали, бо вважали їх небезпечними.

Запровадження Дня Гідності та Свободи на державному рівні є свідченням визнання важливості цих цінностей як наріжних для українського суспільства.

 

Джерело: Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності

Версiя для друку