Головна  →  Новини  →  20 серпня 2015

Навчання з 3D: майбутнє вже сьогодні

Навчання з 3D: майбутнє вже сьогодні

В рамках міжнародного проекту TEMPUS DesIRE «Розробка вбудованих систем з використанням інноваційних віртуальних підходів для інтеграції науки, освіти та промисловості в Україні, Грузії, Вірменії», 544091-TEMPUS-1-2013-1-BE-TEMPUS-JPCR, 12 травня 20015 року Київський університет імені Бориса Грінченка отримав 3D-принтер та 3D-сканер.

3D друк є однією з найбільш захоплюючих новітніх технологій, доступних сьогодні.       3D-принтер Leapfrog Creatr HS, отриманий в рамках проекту, дуже простий у використанні.  Його позиціонують як нестандартний по дизайну і найбільш конкурентоспроможний та довговічний з 3D-принтерів на ринку 3D моделювання. Корпус принтера виготовлений з високоякісних, вирізаних лазером алюмінієвих деталей.

Основними функціями 3D-принтеру є: 

  •          друк з водорозчинним носієм;
  •          друк 2-ма типами матеріалів;
  •          друк 2-ма кольорами.

Використання 3D технологій в навчальному процесі дозволить суттєво підвищити його ефективність завдяки наближенню віртуального комп’ютерного середовища до реального тривимірного світу. 3D друк дозволяє створити тривимірну модель деякого виробу на комп’ютері та за короткий час отримати повноцінний фізичний об’єкт, що відповідає заданим параметрам.

Отже, тепер студенти Київського університету Бориса Грінченка, випробовуючи нове обладнання, зможуть отримати безцінний досвід, та оцінити принади 3D-технологій з практичної точки зору. Серед переваг використання сучасних 3D принтерів: зниження собівартості виготовлення продукції та скорочення термінів її появи на ринку, моделювання елементів будь-якої форми та складності, швидкість та висока точність виготовлення, можливість використання різних матеріалів. З їх допомогою стає можливим реалізація студентських авторських проектів, друк практичних завдань, розвиток творчих здібностей і навичок.

Студенти, що використовують 3D-принтер в освітніх цілях, отримують можливість навчатися на власних помилках. Адже, на папері або комп'ютері вади моделі помітити складно, а створюючи макет або яку-небудь деталь, змоделювавши її на комп'ютері в 3D-програмі, вже через невеликий проміжок часу можна тримати її в руках. 

Отриманий 3D-сканер - IIIDScanner Gotcha - професійний та портативний, заснований на використанні інфрачервоних камер. Цей 3D-сканер має можливість тривимірного сканування людини (людина моргає, рухається), "офлайнового" сканування. Пристрій здатний робити до 30 знімків в секунду з точністю до 1 мм. Завдяки компактним габаритам і легкій вазі сканер може використовуватися вручну, в тому числі і для оцифровки великогабаритних об'єктів. 

3D-принтер та 3D-сканер знаходиться у лабораторії з вбудованих систем Київського університету імені Бориса Грінченка.

 

 Прес-центр КУ імені Бориса Грінченка

 

 
Перейти до спискуВерсiя для друку