Головна  →  Освіта  →  Загальна середня освіта  →  Енергоефективні школи  →  Участь СШ № 118 "Всесвіт" у проекті "Енергоефективні школи"
Участь спеціалізованої школи №118 «Всесвіт» у проекті «Енергоефективні школи»

Одним із завдань сучасної школи, безперечно, є виховання енергетично та екологічно грамотного, відповідального і свідомого майбутнього споживача, який зберігає і раціонально використовує природні ресурси. Саме тому спеціалізована школа №118 «Всесвіт» долучалася до освітньої програми «Енергоефективні школи», створеної за сприяння компанії «D.TEK» Інститутом місцевого розвитку. 26 вересня 2013 року у школі відбулася установча нарада щодо організації впровадження проекту. Кожен член педагогічного колективу усвідомив для себе основне завдання цієї програми – вироблення в учнів розуміння того, що енергія є цінним ресурсом та усвідомлення необхідності заощадження енергоресурсів для збереження клімату та життя на Землі.

Програма передбачала впровадження для учнів 6-8 класів «Основи теплопостачання та теплозбереження», дослідно-експериментальну роботу школярів, створення проектних пропозицій щодо підвищення енергоефективності навчального закладу, участь у міжнародному конкурсі між пілотними загальноосвітніми закладами Проекту «Енергоефективні школи». Діяльність школи в рамках цієї освітньої програми стала корисною і досить важливою, адже була спрямована на конкретні результати, а саме :

  • підвищення рівня поінформованості щодо шляхів енергозбереження;
  • отримання особистого досвіду, вмінь з реалізації практичних дій, спрямованих на енергозбереження та зменшення шкідливого впливу на довкілля;
  • формування звичок енергоощадної поведінки;
  • зменшення споживання теплової та електричної енергії в школі та вдома.

За результатами проведеного учнями пілотної групи Проекту теплового аудиту приміщень школи №118 «Всесвіт» - актового залу/їдальні, вестибюлю та кабінету фізики – було виявлено ряд проблем та недоліків, які призводили до дуже значних втрат теплової енергії (понад 50%).

Користуючись навчальною та методичною літературою, наданою у рамках проекту, а також науково-популярними виданнями та джерелами інтернет, був розроблений ряд рекомендацій та проектних пропозицій по кожному з 3-х приміщень. В ході проекту була проведена заміна вікон у приміщеннях актової зали/їдальні та вестибюлю.

Запуск проекту

Інтерв'ю "Що таке енергія?"

Версiя для друку


 

 

 


ГРОМАДСЬКИЙ БЮДЖЕТ

Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого смоврядування

Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні правопорушення

Антикорупційний телефон КМДА:
(096) 588-11-88