КМДА Київська міська державна адміністрація


Проект «Енергоефективні школи»
в спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів №234 м.Києва 
з поглибленим вивченням економіки і права

або

Як ми вчилися економити енергію

На початку жовтня 2013 року нам повідомили, що ми стали учасниками Проекту «Енергоефективні школи». І ми одразу почали готуватися.

Директор школи, Вікторія Володимирівна, провела лінійки з учнями. Початківці виготовили з картону сонечка, крапельки та вітрячки для відкриття Проекту. Учні середніх класів придумали і розвісили економічні віршики. Старшокласники поділилися інформацією про Проект та його переваги з мешканцями масиву Райдужний, яких зустрічали на вулиці. Класні керівники вклеїли в щоденники листівки-повідомлення для батьків. Діти виготовили соціальні плакати із закликом збереження енергії на Планеті та оформили ними фойє школи. Працівники сусідньої пожежної частини №13 допомогли повісити банер на фасад школи над центральним  входом у приміщення закладу.

Для того, щоб підкреслити для нас важливість Проекту, були замовлені і виготовлені спеціальні значки-емблеми зі стрічками 3-х кольорів: жовтий – символ Сонця, синій – символ Води, білий – символ Вітру. А також були виготовлені і розіслані запрошення на урочисте відкриття Проекту почесним гостям: працівникам Дніпровської РДА, Дніпровського РУО, інституту ППОКУ ім.Б.Грінченка, Київенерго, інституту місцевого розвитку, депутатам Київради та газети «Освіта України».

11 жовтня 2013 року в нашій школі відбувся урочистий запуск Проекту ДТЕК «Енергоефективні школи». Вчителі, учні, батьки підготували яскраву презентацію Проекту у формі святкового концерту. Під час концерту ми показали підготовку до Проекту, а також плани на майбутній рік по енергозбереженню. В урочистому запуску Проекту «Енергоефективні школи» взяли участь: Овраменко Олена Вікторівна, Наумко Віктор Миколайович – депутати Київради; Русецька Ольга Вікторівна – головний спеціаліст відділу загальної середньої освіти Департаменту освіти і науки, молоді і спорту; Ковальчук Василь Іванович – завідувач НДЛ експериментальної педагогіки та педагогічних інновацій Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка, кандидат педагогічних наук, доцент; Слюсарчук Наталія Олексіївна – головний спеціаліст з питань загальної середньої освіти Управління освіти Дніпровського району; Карно Наталія Володимирівна – спеціаліст з питань виховної роботи Управління освіти Дніпровського району; Сидоренко Наталія Анатоліївна – методист з питань інноваційної діяльності та міжнародного співробітництва, Науково-методичний центр Управління освіти Дніпровського району; Бобровник Сергій Ілліч – начальник Київського міського відділення комітету з фізичного виховання та спорту; Литвиненко Марина Олександрівна – менеджер із корпоративної соціальної відповідальності Дирекція комунікацій Київенерго; Сафіуліна Кадрія Рашитівна – старший консультант Проекту ДТЕК «Енергоефективні школи», Інститут місцевого розвитку; Колієнко Анатолій Григорович,  Шевченко Олена Миколаївна, Шеліманова Олена Віталіївна  – консультанти Проекту ДТЕК «Енергоефективні школи», Інститут місцевого розвитку; Прокопенко Тетяна Миколаївна – координатор навчальних програм Проекту ДТЕК «Енергоефективні школи», Інститут місцевого розвитку; Короденко Максим Володимирович – заступник головного редактора газета «Освіта України».

З 14 жовтня 2013 року по 11 квітня 2014 року в нашій школі проходили заняття, уроки та різноманітні заходи, на яких учні вчилися берегти та економити енергію. Пархомчук Олександр Іванович провів з пілотною групою учнів 7-х класів 24 заняття по енергозбереженню за підручником Сафіуліної Кадрії Рашитівни «Про теплопостачання та теплозбереження для майбутнього споживача». Вчителі на своїх уроках використовували  елементи енергозбереження. А також були проведені такі заходи: майстер-клас по енергозбереженню, екскурсія на міжнародну виставку «Енергоефективність. Відновлювальна енергетика – 2013», уроки ТМ «Шкільний двір» – «Цікава фізика» та «Від біології до хімії», міс осінь 2013 з елементами енергозбереження, розміщена стаття у газеті «Освіта України» – «Про енергоефективність знати змалечку», участь у конкурсах малюнків «Діти за чисту енергію» та «Дудл для Google», урок по теплоскануванню будівлі школи, акція «Збережемо довкілля», екскурсія на ТЕЦ-6 «Київенерго».

Протягом 7-ми місяців конкурсу Пархомчук О.І. разом з пілотною групою учнів розробили проектну пропозицію для підвищення енергоефективності та покращення теплового комфорту шкільного приміщення, яку захищали 29 квітня 2014 року на заключній конференції «Результати впровадження ІІ етапу Проекту ДТЕК «Енергоефективні школи» у м.Києві», яка проходила у «Будинку Вчителя». В конференції брали участь: Гриб Вікторія Олександрівна – керівник Департаменту зі сталого розвитку енергетичної компанії ДТЕК; Кревська Юлія Олександрівна – менеджер Департаменту з питань сталого розвитку  енергетичної компанії ДТЕК; Литвиненко Марина Олександрівна – менеджер з корпоративної соціальної відповідальності Дирекції комунікацій ПАТ «Київенерго»; Фіданян Олена Григорівна – директор Департаменту освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (КМДА); Батечко Олена В’ячеславівна – начальник відділу загальної середньої освіти Департаменту освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (КМДА); Тормосов Руслан Юрійович – к.е.н. доцент, керівник проекту «Енергоефективні школи», виконавчий директор, Інститут місцевого розвитку; Сафіуліна Кадрія Рашитівна – к.т.н., доцент і, старший консультант Проекту «Енергоефективні школи», Інститут місцевого розвитку; Колієнко Анатолій Григорович – к.т.н., професор, консультант Проекту «Енергоефективні школи», Інститут місцевого розвитку; Шевченко Олена Миколаївна – к.т.н., консультант Проекту «Енергоефективні школи», Інститут місцевого розвитку; Шеліманова Олена Віталіївна – к.т.н., доцент, консультант Проекту «Енергоефективні школи», Інститут місцевого розвитку; Свєженцева Юлія Олександрівна – к.с.н., доцент, консультант Проекту «Енергоефективні школи», Інститут місцевого розвитку; Коляда Дар’я Володимирівна – консультант з питань зв’язків з громадськістю Проекту «Енергоефективні школи», Інститут місцевого розвитку; представники пілотних ЗНЗ: сзш №67 (Солом’янський район), сзш №72 (Святошинський район), сзш №90 (Печерський район), сш №113 (Дарницький район), сш №118 (Подільський район), сзш №163 (Шевченківський район), ліцей №227 (Голосіївський район), сзш №233 (Оболонський район), сш №234 (Дніпровський район), сш №251 (Деснянський район), сзш №285 (Оболонський район).  

Розпочалася конференція з привітального слова Кревської Ю.О. та Батечко О.В. Після них Сафіуліна К.Р. допомогла всім пригадати, як все починалося, відбувалося, основні цілі, кроки та результати Проекту. Наступним було жеребкування з метою визначення черговості презентацій пілотними ЗНЗ проектних пропозицій.

За результатами жеребкування наша школа презентувала свою проектну пропозицію десятою. Учні Ярошенко Сергій та Гарачковський Олександр розповідали про підвищення енергоефективності та покращення теплового комфорту шкільного приміщення. Хлопці розповіли про етапи створення проекту: енергоаудит, його аналіз, вибір об’єкту термомодернізації і, нарешті, опис та розрахунки реконструкції об’єкта дослідження. Після свого виступу вони відповідали на запитання журі та інших учасників, а також давали інтерв’ю Коляді Д.В. Під час перерви журі Проекту підрахувало бали і визначило його переможців. У другій частині конференції учням та педагогам подякували за участь Фіданян О.Г. та Гриб В.О. Після них Тормосов Р.Ю. представив презентацію з результатами усіх конкурсів. У цьому йому допомагали Литвиненко М.О., Сафіуліна К.Р., Шевченко О.М. та Колієнко А.Г.

І, нарешті, були оголошені п’ять переможців Проекту «Енергоефективні школи», які отримали по 130 тисяч гривень на проведення енергоаудиту школи і виконання енергоефективних заходів. Одним із переможців стала наша школа! 

Учні  спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №234 м.Києва
спеціально для веб-сайту don.kievcity.gov.ua 



При використанні матеріалів посилання на КМДА обов'язкове.